Medycyna estetyczna

Fibryna bogatopłytkowa 650 zł / 1 h

Podobnie jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, fibryna pobierana jest z krwi pacjenta. Jest to jeden z największych hitów medycyny estetycznej. Dodatkowo fibryna wzbogacona jest o dużą ilość komórek macierzystych i czynników wzrostu, które stymulują tkanki i pobudzają fibroblasty do tworzenia kolagenu.

Jak wygląda zabieg?
Podobnie jak w przypadku osocza bogatopłytkowego, zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi pacjenta. Następny etapem jest odpowiednie przygotowanie krwi w celu uzyskania koncentratu fibryny bogatopłytkowej. Ostatnim etapem jest podanie koncentratu w formie mezoterapii, czyli za pomocą iniekcji cieniutkimi igiełkami.

Fibrynę bogatopłytkową stosuję się w następujących przypadkach:

– ubytki w tkankach związane z procesem starzenia się skóry

– kurze łapki

– bruzdy

– zmarszczki głębokie

– blizny potrądzikowe

– zmarszczki palacza

– podkrążone oczy

– cellulit

– łysienie

Nici PDO, Magic Line – NOWOŚĆ80zł – 1 nitka

Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystywaniu naturalnych linii napięcia skóry, co działa podobnie jak lifting chirurgiczny. Dzięki niciom można również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podawania toksyny botulinowej. Po około 10-14 dniach od wprowadzenia rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces ten działa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 6-8 miesięcy). Efekty utrzymują się zazwyczaj do 2 lat. Zalety: ujędrnienie skóry, redukcja zmarszczek, redukcja problemów skórnych, możliwość uzupełniania zabiegów wypełniaczy lub toksyny botulinowej w celu optymalizacji osiągniętych efektów, odmłodzenie i rozjaśnienie skóry, silny lifting i napięcie, natychmiastowe efekty.

Osocze bogatopłytkowe 600 zł / 1 h

Na czym polega zabieg? Jakie są jego efekty?

Jeśli zauważyliście na twarzy pierwsze zmarszczki, a skóra widocznie traci jędrność, to czas pomyśleć o zabiegu osoczem bogatopłytkowym. Dzięki niemu możesz wygładzić skórę i pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu. Wystarczy już jeden zabieg, by zauważyć widoczne efekty odnowy i regeneracji skóry.

Na czym polega zabieg?

Zabieg ten opiera się wyłącznie o wstrzyknięcie pod skórę osocza uzyskanego z własnej krwi. Jest on więc całkowicie bezpieczny i nie powoduje powikłań typu alergie, gdyż nie może wystąpić zła reakcja organizmu na własną krew. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego polega na pobraniu od 8 do 24 ml krwi, a następnie odwirowaniu jej w specjalnej wirówce. Dla porównania- w trakcie standardowego pobrania krwi w laboratorium pacjent oddaje się zwykle około 10 ml krwi. Po co odwirowuje się krew? Po to, aby oddzielić od siebie erytrocyty (czerwone krwinki), leukocyty (białe krwinki) oraz trombocyty (płytki krwi) i osocze. Do zabiegu wykorzystującego osocze bogatopłytkowe potrzebne są bowiem tylko płytki krwi oraz osocze. Z tym, że najważniejsze w tym zabiegu są płytki krwi, gdyż to one zawierają specjalne składniki stymulujące komórki do odnowy. Dzięki podaniu ich pod skórę przez wstrzyknięcie, płytki te docierają do komórek macierzystych i fibroblastów i tam pobudzają je do działania. Szybkość zabiegu ma tu bardzo duże znaczenie, gdyż żywotność stymulatorów w probówce jest dość krótka. Osocze bogatopłytkowe podawane jest w naszej klinice medycyny estetycznej albo w formie mezoterapii albo liniowo- w formie zastrzyków. Ta druga forma podania ma na celu wypełnienie większych zmarszczek, czy fałdów skóry. Przed każdym zabiegiem skóra pacjenta smarowana jest znieczulającym kremem, co łagodzi nieprzyjemne odczucie nakłuwania skóry.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga jakiegoś specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Pacjent musi tylko pamiętać, aby trzy dni przed wykonaniem zabiegu nie przyjmował aspiryny ani innych leków, które mają wpływ na krzepliwość krwi. Osoby ze skłonnością do zasinień powinny również zadbać o to, by tydzień przed wstrzyknięciem osocza bogatopłytkowego stosować krem z witaminą K i wsmarowywać go w miejsca, które poddane zostaną zabiegowi. Osoba chcąca skorzystać z zabiegu osoczem bogatopłytkowym nie może też chorować na takie choroby jak: zaburzenia krzepnięcia krwi, ostre zakażenia, czy też choroby autoimmunologiczne.

Jakie są efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

 Głównym efektem jest lepsze napięcie skóry i poprawa jej kolorytu. To przede wszystkim zasługa czynnika wzrostu śródbłonka naczyń, który jest uwalniany przez trombocyty w trakcie zabiegu. Powoduje on lepsze odżywienie i dotlenienie komórek. Kolejnym widocznym efektem jest wygładzenie skóry, czyli redukcja drobnych zmarszczek oraz rozstępów. Dzięki płytkom krwi następuje bowiem pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, który odpowiada za jędrność i młody wygląd skóry. U osób, które miały problem z łysieniem, zauważalny jest wzrost nowych włosów i mocniejsza ich struktura. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale aby wzmocnić efekt działania osocza bogatopłytkowego oraz przedłużyć czas intensywniejszej regeneracji skóry, zalecamy, aby zabieg powtarzać. Osoby, którym zależy na efekcie odmłodzenia skóry i jej „ożywienia”, mogą zastosować też serię zabiegów powtarzanych co 2-4 tygodnie. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie.

Powiększanie i modelowanie ust – jedna ampułka 700 zł

Powiększanie i modelowanie ust polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w czerwień wargową powiększając w ten sposób objętość ust. Po zabiegu usta stają się młodsze, jędrniejsze oraz nadają niezwykłej kobiecości.

PROFHILO Molekuły młodości 1200 zł / 30 min

PROFHILO® to najnowszy zabieg przeciwdziałający wiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. Jest to opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładza poprzez uruchomienie produkcji elastyny i kolagenu. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje wolumetryczny efekt. PROFHILO® to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry.

Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. PROFHILO® liftinguje skórę i nadaje jej utracony efekt sprężystości.

Usuwanie włókniaków i znamion od 50 zł

Zabieg elektrokoagulacji polega na ścinaniu białka zmian skórnych poprzez działanie prądem wysokiej częstotliwości. Wytwarzane w czasie działania prądem ciepło powoduje uszkodzenie (koagulację, ścinanie) białek zlokalizowanych w tkance m.in. włókniaków, brodawek łojotokowych, brodawek płaskich i naczyniaków gwiaździstych.

Wypełnianie fałdu wargowo nosowego – jedna ampułka 700 zł

X-HA3 wysokooczyszczony i bezpieczny implant na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego o wszechstronnym zastosowaniu. Dodatkowo zawiera wolny kwas hialuronowy, który ułatwia iniekcję, zwiększa trwałość preparatu i nawilża skórę. Odpowiedni do wypełniania każdego rodzaju zmarszczek. Posiada jednorodną konsystencję i gęstość, co zapewnia naturalny efekt wypełnienia zmarszczek.

Facebook